۲۵ راه برای غلبه بر انسان‌ها

25 راه برای غلبه بر انسان‌ها

نویسندگان کتاب ۲۵ راه برای غلبه بر انسان‌ها جان ماکسول و لس پروت هستند.

دکتر ماکسول نویسنده و سخنران آمریکایی است که تألیفات بسیار زیادی را انجام داده است. عمده فعالیت‌های وی در حوزه‌ی رهبری می‌باشد. در این زمینه مقالاتی به چاپ رسانده است که شامل ۲۱ قانون اجتناب‌ناپذیر در رهبری، کیفیت به انجام رساندن آن، غلبه بر افراد و… می‌شود. کتاب‌های او همواره ازجمله پرفروش‌ترین‌ها و برگزیدگان بوده است.نویسنده: Les Parrott و John C.Maxwell

25 راه برای غلبه بر انسان‌ها

لس پروت نویسنده دیگر این کتاب

دکتر لس پروت، همکار وی در این کتاب، استاد روان‌شناسی دانشگاه نورث‌وست و سخنران انگیزشی است. او پرفروش‌ترین نویسنده‌ی نیویورک است و دارای بیش از ۵۵ کتاب می‌باشد. کتاب‌های وی شامل طیف وسیعی از مخاطبین، از دانشجویان تا کودکان می‌شود. کتاب‌های او تابه‌حال به بیش از ۲۴ زبان زنده‌ی دنیا ترجمه و در حدود ۳ میلیون بار چاپ شده است.

کتاب ۲۵ راه برای غلبه بر افراد، زبانی ساده دارد اما درعین‌حال بسیار مفید، قابل‌استفاده و شامل ۲۵ راه‌حل بسیار ساده برای بهبود روابط بین افراد است.

 

موضوع کتاب ۲۵ راه برای غلبه بر انسان‌ها

پیش‌ازاین باید پرفروش‌ترین کتاب جان ماکسول، «چگونه بر مردم غلبه کنیم»، را خوانده باشید. در آن کتاب نیز نویسنده سعی کرده است اطلاعاتی در رابطه با ارتباطات افراد به‌عنوان قلب تجارب مثبت به خواننده بدهد. در این کتاب او از تکنیک‌های ارتباطی صحبت می‌کند که برای هر کس قابل‌اجراست. تکنیک‌هایی که یک رابطه را به سمت پویایی هدایت کرده و به آن معنا می‌بخشد.

در ۲۵ راه برای غلبه بر انسان‌ها نویسنده به‌طور دقیق این ۲۵ راه را مشخص می‌کند. این راه‌حل‌ها قلب و اساس ارتباط را مشخص می‌کند. این ۲۵ روش ما را به تعامل بهتر با اطرافیان رهنمون می‌شود.

در کتاب ۲۵ راه برای غلبه بر انسان‌ها که کار مشترکی از جان ماکسول و لس پروت است، نویسندگان مثال‌های عملی برای برقراری ارتباطات هرروزه را مطرح می‌کنند. این مثال‌ها، به همراه شواهدی از تحقیقات علمی جدید مطرح می‌شود.

کتاب ۲۵ راه برای غلبه بر دیگران، بر مثبت‌گرایی و اهمیت ارتباط با دیگران تأکید می‌کند. این کتاب شامل ۲۵ فصل است که هر فصل آن می‌تواند برای مخاطب جالب و کاربردی باشد.

 

از خودت شروع کن

در فصل نخست نویسنده می‌گوید که شما نمی‌توانید آنچه را در اختیار ندارید به دیگران بدهید. سلامت روابطی که برقرار می‌کنید، به‌سلامت شخص شما بستگی دارد. اگر می‌خواهید به اطرافیان خود حس خوب بدهید، از خود شروع کنید. برای اینکه در نظر دیگران انسانی عالی باشید، باید حقیقتاً به این مرحله برسید. ابتدا باید مسائل زندگی خود را حل نموده و شخصیتتان را ارتقا بخشید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

قانون ۳۰ ثانیه

قانونی که نویسنده ۲۵ راه برای غلبه بر انسان‌ها از آن صحبت می‌کند، قانون ۳۰ ثانیه است. او می‌گوید: انسان‌ها باید در ۳۰ ثانیه‌ی ابتدای گفتگویشان، مؤثر صحبت کرده و کلمات مناسبی به کار ببرند. روحیه‌ی ایجابی باید جزئی از عاداتشان گردد. به‌محض اینکه لحن مثبت و دلگرم‌کننده، بخشی از وجود یک شخص شود، دیگران نیز از بودن در کنار او احساس مثبتی می‌کنند.

نویسنده همچنین ایده‌ی دیگری را مطرح می‌کند؛ تقویم را بازکرده و ببینید که در هرروز باید با چه کسانی ملاقات کنید. برای ملاقات با هر شخص، برنامه‌ی مثبتی و ایجابی خاصی در نظر بگیرید. مثلاً می‌توانید به کارهای خوبی که برای شما انجام داده‌اند اشاره‌کرده و از آن‌ها سپاسگزار باشید.

 

بگذارید دیگران بفهمند که به آن‌ها نیاز دارید

در این فصل نویسنده می‌گوید که تمامی افراد دوست دارند بدانند که مفید هستند. بنابراین برای ایجاد ارتباطی درست و مثبت با دیگران، به آن‌ها بفهمانید که تا چه حد به آن‌ها نیازمندید. این ارتباطات موجب می‌شوند که آن‌ها از شما حمایت کنند. حمایت آن‌ها زندگی شما را مثبت‌تر خواهد کرد.

 

خاطره‌ای ساخته و گه‌گاه آن را یادآوری کنید

نویسنده کتاب ۲۵ راه برای غلبه بر انسان‌ها می‌گوید که باید برای اطرافیان خود خاطره‌ای به‌یادماندنی بسازید. لحظات به‌یادماندنی را در خاطرات خود ثبت کرده و هر از چندگاه آن را زنده کنید. از آن لحظات عکس گرفته و هرچند وقت یک‌بار به‌عکس‌ها مراجعه تا دوباره احساس شادی کنید. عکس‌ها را به افرادی که با هم خاطرات مشترک دارید نشان داده و خاطراتتان را با هم مرور کنید. این خاطره بازی‌ها موجب شکل‌گیری حس مثبت و ارتباط عمیق‌تر با اطرافیانتان می‌شود.

 

در جمع از افراد تعریف کنید

تعریف کردن در مقابل جمع، یکی از بهترین راه‌های جذب و ترغیب آن‌هاست. اگر تعریف و تحسین در جمع صورت گیرد، قدرت و ارزش بیشتری خواهد داشت. معمولاً در چنین شرایطی فرد مقابل از شما حمایت خاصی خواهد کرد. بنابراین سعی کنید همیشه از دیگران تعریف کنید.

 

به دیگران اعتبار بدهید

در این فصل نویسنده می‌گوید که اعطای اعتبار و شهرت به دیگران امری مهم در تقویت ارتباط است. ماکسول، یکی از نویسندگان کتاب، اعتقاد دارد که یکی از راه‌های بسیار شناخته‌شده برای این کار، انتخاب یک نام مستعار برای فردی است که احساس می‌کنید ویژگی و کیفیت خاصی در او وجود دارد. مرتب از این نام مستعار مثبت برای او استفاده کنید.

 

رؤیاهای دیگران را تشویق کنید

در این بخش نویسنده می‌گوید که از دیگران بخواهید رؤیاهایشان را برای شما بیان کنند. آن‌ها را ترغیب کنید که از چالش‌هایی که با آن مواجه و در حال غلبه بر آن هستند، برایتان بگویند. همیشه با حسن نیت به دیگران کمک کنید.

 

به دیگران اعتبار بدهید

در این فصل نویسنده ۲۵ راه برای غلبه بر انسان‌ها می‌گوید: رهبران در صورتی محبوب می‌شوند که در هنگام خطا، خود را سرزنش کرده و هنگامی‌که کارها به‌خوبی پیش می‌روند به دیگران اعتبار بدهند. مردم ناموفق اما در هنگام خطا سرزنش می‌کنند و هنگام موفقیت از اعطای اعتبار صرف‌نظر می‌نمایند. صددرصد مسئولیت زندگی‌تان بر عهده‌ی خودتان است بنابراین در هنگام خطا، مسئولیت آن را به عهده بگیرید. اعتبار دادن به دیگران موجب می‌شود از شما حمایت کنند و این حمایت، ضامن موفقیتی طولانی‌مدت است.

 

رازی را با کسی در میان بگذارید

زمانی که رازی را با کسی در میان می‌گذانورید، او احساس می‌کند که برای شما فردی ویژه است. این احساس را با گفتن این جمله که: «فقط این را به تو می‌گویم چراکه به تو اعتماد دارم»، تقویت کنید. این تکنیک روابط شما را به‌شدت بهبود می‌بخشد.

 

برای دیگران کاری را انجام دهید که خودشان توان انجام آن را ندارند.

یکی از راه‌های قطعی تقویت رابطه، کمک به دیگران برای رسیدن به اهدافشان است. بهتر است کاری برای آن‌ها انجام دهید که خود توان انجامش را ندارند. این کار را با حسن نیت انجام دهید، آن‌ها قطعاً از شما تشکر خواهند کرد.

از کتاب های ما دیدن کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *