کسب و کار موفق در ایران (معرفی ۳نمونه موفق)

کسب و کار موفق در ایران

فهرست محتوا

کسب و کار موفق در ایران

کسب و کار موفق در ایران چیست؟ این سوال را از هر کسی بپرسید،قطعا پاسخ های متفاوتی خواهید شنید،اما متداول ترین معیاری که غالب افراد در مورد کسب و کار موفق در ایران دارند،درآمد بالاست،اما اجازه بدید،تعریف علمی تری از یک کسب و کار موفق داشته باشیم:

محصولات با کیفیت، مشتریان وفادار، آگاهی از برند و فعالیت‌ های اجتماعی، از دیگر ویژگی‌ هایی به شمار می‌ روندکه کسب و کارهای موفق کوچک، متوسط و حتی بزرگ را از سایرین متمایز می‌ کند.

سختی پایه ریزی شروع کسب و کار:

پایه ریزی یک کسب و کار موفق در ایران کار بسیار سختی است. صاحبان این شرکت‌ ها به سادگی به این جایگاه نرسیده‌ اند، چرا که تنها یک سوم کسب و کارهای کوچک تا ۱۰ سال دوام می‌ آورند و نتیجه بدست آمده، حاصل برنامه ریزی صحیح در ابتدا و طول فعالیت، استفاده درست و به جا از تکنولوژی، خلاقیت و ایجاد نوآوری و گاهی نیز قربانی کردن برخی از لحظات زندگی بوده است.

چه طور کسب و کاری موفق در ایران پایه ریزی کنیم؟

اجازه بدید بحث را کمی تخصصی تر کنیم، کسب و کار موفق در ایران چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

کسب و کار موفق در ایران

شک و تردید در کسب و کار:

هنگامی که یک کسب‌ و کار در ایران استارت می‌زند، فارغ از اینکه قرار است در چه سطحی فعالیت کند یا چه سرمایه و گروهی پشتش است، شک‌وتردید‌های بسیاری درباره آن وجود دارد.

فارغ از تمامی تحقیق در مورد کسب و کار موفق در ایران تحقیقات بازار و مطالعات امکان‌سنجی یا به‌کارگیری نیروهای باتجربه و ورزیده همه چیز در هاله‌ای از ابهام است و کوچکترین دست‌انداز در ابتدای این مسیر می‌تواند کسب‌ و کار را به پرتگاه بکشاند.

استارت‌آپ‌های زیادی در همان بدو شروع نابود می‌شوند و تعدادی از آن‌ها به شکل عجیبی یکی دو سال اول را در اوج به سر می‌برند و در حالی که همه انتظار دارند آن‌ها بیشتر اوج بگیرند، ناگهان ساقط شده و از حیطه کسب‌وکار خارج می‌شوند؛ انگار نه انگار که آن‌ها روزی وجود خارجی داشتند و در بازار ترکتازی می‌کردند،اما واقعا چه عواملی می تواند به موفق شدن یک کسب و کار در ایران کمک کند؟

در ادامه مقاله فاکتور ها معیارهایی که بر پایه ریزی یک کسب و کار کسب و کار موفق در ایران اثر می گذارد را بررسی می کنیم.

ایده کسب و کار:

مهم ترین و اولین گام برای داشتن کسب و کار موفق در ایران پیدا کردن ایده خوب است.قصد ارائه خدمات یا تولید یک محصول را دارید؟ می‌خواهید به طور مستقل یا با اشتراک دیگران فعالیت کنید؟ قصد راه اندازی کسب و کار با خرید محیط فیزیکی، اجاره آن یا شروع به صورت آنلاین را دارید؟ انواع گوناگون کسب و کار و تجارت وجود دارد و هرکدام از این موارد شرایط و تمهیدات مختص به خود را داراست.

 

کسب و کار موفق در ایران

زمینه و موضوع کسب و کار در انتخاب نوع آن باید در نظر گرفته شود. ممکن است برای یک گروه شروع با اجاره یک دفتر مناسب باشد اما گروه دیگر با توجه به ماهیت کار خود، تجربه آنلاین، برای آن‌ها مناسب‌تر باشد. گاهی ارائه خدمات برای برخی سودآور و برخی تولید محصول، بازده بهتری دارد.

ارائه خدمات کم‌هزینه است اما شما را محدود نگه می‌دارد چرا که تنها ۲۴ ساعت در روز وقت دارید و تنها بخش محدودی از آن را می‌توانید در اختیار مشتری قرار دهید. تولید محصول از طرف دیگر هزینه بیشتری را می‌طلبد اما محدودیت زمانی کم‌تری دارد.

ایده کسب و کار:

پیدا کردن ایده کسب و کار یکی از دغدغه‌های افراد علاقمند به راه اندازی کسب و کار است. با وجود اینترنت، کارآفرینی و کار در منزل تبدیل شده به یک فرصت طلایی.

شما با یک ایده پولساز و ساده می‌توانید یک کسب و کار اینترنتی پولساز راه اندازی کنید.

یک کسب و کار اینترنتی پولساز با سرمایه کم.

 

بعضی از این ایده ها مناسب شغل دوم یا کار دوم هستند تا بتوانید با کمترین سرمایه یک کار پولساز داشته باشید.

این ایده های کارآفرینی و کسب و کار با سرمایه کم را در دفترچه‌ای یادداشت کنید.

در بین ایده ها هم ایده های کار درمنزل مناسب آقایان هست هم کار در منزل مناسب خانم ها. البته همه‌ی ایده ها فقط ایده های کار در منزل نیستند. و خیلی از اونا قابلیت کارآفرینی و رشد و توسعه و قابلیت تبدیل شدن به برند زنجیره ای را هم دارند.

به ایده کسب و کارتان باید علاقه داشته باشید:

و یک نکته خیلی خیلی مهم!

علاقه در کارآفرینی بعد از شروع بیشتر مشخص می شود. یعنی چی ؟یعنی اینکه خیلی وقت‌ها ما فکر می کنیم به یک کار علاقه داریم اما بعد از شروع می ‌بینیم ما برای این کار ساخته نشدیم. و برعکس.

ایده کارآفرینی که قبل از شروع فکر می‌کردیم اصلا دوست نداریم بعد از اجرا بیشتر با آن ارتباط برقرار می‌کنیم و دوستش داریم.

برای شروع یه کسب و کار موفق در ایران مطالعه این کتاب رو براتون ضروری میدونم

کتاب خوردن فیل (۱۰ اصل برای کسب درآمد در ایران)

 

پس بهتر است در کنار علاقه‌تون و اشتیاق‌  به پولساز بودن ایده هم فکر کنید. و اینکه این ایده چقدر نیاز افراد مختلفی را برطرف می‌کند.

ایده‌های پولساز که شما را به درآمد میلیاردی می‌رسانند اغلب ایده‌هایی هستند که تقریبا نیاز روزمره مردم هستند. و مردم تقریبا هر روز به آن‌ها نیاز دارند.

ببینید کدامیک از این ایده‌های کارآفرینی با روحیه شما سازگارتر هستند. به کدامیک علاقه بیشتری دارید. و کدامیک ایده های پولسازتری هستند.

صبر!

بسیاری از کسب ‌و کارهای موفق امروزه که در حوزه خود سرآمد هستند زمانی که پا به عرصه بازار گذاشتند ایده نو و دست اولی داشتند اما مشکل اینجا بود که جلب اعتماد مردم برای این اولین‌ها بسیار سخت بود. از طرفی دیگر شناساندن و معرفی کارکرد چنین ایده‌هایی به مردم کار آسانی نیست. پس باید نسبت به ادامه راه صبور بود و از این مراحل به‌سلامت عبور کرد.

تیم یک کسب و کار:

تیم و اعضای گروه استارت آپ برای پیشبرد یک هدف باید به‌درستی انتخاب شوند. تیم کسب ‌و کارموفق باید برای پیاده‌سازی ایده از تمام توان و مهارت خود استفاده کنند. یک ایده هرچقدر هم درخشان و نو باشد ممکن است به‌واسطه یک تیم ناکارآمد حرام و هدر شود و به هیچ نتیجه‌ای نرسد. اعضای تیم حکم پارویی را دارند که قرار است قایق ایده شما را به ساحل برساند.

 

شناخت مخاطبین:

اگر بخواهیم نگاهی دقیق تری به موفقیت کسب و کارها داشته باشیم باید بگوییم که یک کسب و کار موفق، محصولات و خدمات باکیفیتی برای ارائه دارد و با توجه به میزان تقاضا، میزان ارائه نیز افزایش پیدا می کند. از این رو یک کسب و کار برای موفق بودن نیازی به گستردگی ندارد بلکه مهم ترین مورد برای موفقیت و رسیدن به درآمدزایی، پیدا کردن جامعه مخاطبین هدف است.

شناخت مخاطبین

مواجهه با بهانه ها :

ترس و بهانه ها را کنار بگذارید. رئیس بودن می تواند ترسناک هم باشد که در بیشتر موارد، صاحبان تجاری ازخطرات این کار می ترسند اما باید بهانه های خود را شناسایی کرده و درصدد رفع آن ها بربیایید. این بهانه ها مانند یک سرعت گیر عمل می کنند.

از انجام دادن کارها نترسید.اگر راه حل و ایده ای برای بهتر شدن تجارت خود دارید،انجام دهید.

کار را ساده کنید.

شما برای اینکه بتوانید در میان رقیبان خود دیده شوید باید کاری کاملا متفاوت انجام دهید و یک کسب و کار موفق در ایران داشته باشید. اما کسی نگفته است که متفاوت یعنی پیچیده! هزاران راه حل تجاری ساده برای حل مشکلات مختلف در دنیا ارائه شده است. بر روی نوآوری تمرکز کنید اما تلاش نکنید از ابتدا چرخ را اختراع کنید. یک تغییر ساده که بتواند چیزی یا کاری را بهتر کند یک تغییر ساده بسیار بهتر و موثرتر از پنج تغییر پیچیده است.

امیدواریم که بتوننید از مقاله کسب و کار موفق در ایران استفاده کافی رو برده باشید.

سه کسب و کار موفق در ایران

۱-ترجمه

اولین نمونه، کسب و کار موفق در ایران ترجمه است.با گسترش کسب و کار آنلاین در دنیا، افرادی که مسلط به چند زبان هستند بیشتر در کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرند.بنابراین اگر شما می توانید به زبان دیگر هم صحبت کنید می توانید در صفحات فضای مجازی یا در وب سایت خودتان با این مهارت کسب درآمد کنید.

اما نبابد عجله کرد شما ابتدا باید به آرامی نمونه کار تولید کنید و به دنبال  مشتری باشید.کافی است فقط روزی چند ساعت وقت بگزارید تا به نتیجه اولیه برسید.

ترجمه یکی از بهترین ایده های تجاری جانبی برای کسب کارهای  این روزهاست. اگر بتوانید نمونه کارهای خوبی را تولید کنید می توانید شرکت ها دولتی یا خصوصی یا افراد دیگری را که به مهارت شما نیاز دارند را متقاعد کنید تا با شما قرارداد ببندند و با شما کار کنند.

همچنین می توانید تکنیک ها و ایده های خود را در صفحات مجازی خود به اشتراک بگزارید، این کار باعث می شود مخاطبان شما بیشتر و درصد رسید به مشتری جدید برای کار و مهارتتان بیشتر شود.

 

۲-آموزش آنلاین

دومین نمونه، کسب و کار موفق در ایران آموزش است. اگر شما در هنر گرافیک، برنامه نویسی، صنایع دستی یا دیگر مهارت های کاری متخصص هستید از همین الان می توانید تجارت و کسب وکار آنلاین خود را آغاز کنید.اما قبل از آن باید اعتبار خود رابالا ببرید ا بتوانید مشتری را جذب کنید شما با آموزش دیدن و گرفتن مدرک معتبر تا حدودی می توانید اعتبار کافی برای جذب مشتری را کسب کنید.

شما می توانید در سایت فریلنسری و دورکاری ایرانی به مشتری برسید. همیشه برای رسیدن به بهترین نتیجه در جذب مشتری و افزایش اعتبار خود را در زمینه نحوه آموزش قوی و توانمند کنید و در تخصص خود آموزش ببینید و مقداری از مهارت های خود را به اشتراک بگزارید.

نکته: همان طور که شما به دیگران آموزش می دهید از آموزش روزانه خود فراموش نکنید

شما می توانید کلاس های آنلاین خود را از طریق اسکایپ و نرم افزارهای مشابه برگزار کنید که یکی از ساده ترین روش های برگزاری  کلاس های اموزش آنلاین می باشد.

 

سایر مقالاتی که در زمینه کسب و کار می‌توانید بخوانید?

کسب و کار و بازاریابی

پولدار شدن در ایران

راه های کسب درآمد در ایران

 

۳-پشتیبانی سایت

سومین نمونه، کسب و کار موفق در ایران پشتیبانی سایت است. بسیاری از وب سایت هایی موجود در فضای بازار اینترنتی پشتیبانی آن ها به صورت وردپرس ارائه می گردد.که هر سایتی به صورت طبیعی نیازمند پشتیبانی است.

شما اگر نحوه کار با وردپرس را آموزش دیده اید و با نکات و ویژگی های این پلتفرم آشنا هستید، چندین فرصت برای کسب درآمد خواهید داشت.

پشتیبانی وردپرس

پشتیبای هایی که می شود برای وردپرس نام برد شامل:

تنظیمات وردپرس

افزایش سرعت وردپرس

افزایش امنیت وردپرس

طراحی قالب

سئو

بررسی عملکرد کلی سایت

توسعه و پایداری وب سایت

تولید محتوا

نکته: تولید محتوای خوب و اثرگذار در وب سایت یکی از کلیدی ترین عنصر رشد شما است پس در تولید محتوای با کیفیت و غیر کپی حساسیت به خرج دهید.

برای اینکه بتوانید مشتری بیشتری را جذب کنید توصیه می کنم وب سایت خود را ایجاد کنید و خدمات خود را در آنجا ارائه دهیدبا این  کار شما می توانید از شر پورسانت های زیادی که دیگران به دلیل معرفی مشتری از شما دریافت می کنند خلاص شوید.

پشتیبانی از وردپرس یکی از منحصر به فردترین ایده های کسب و کاراست که در سال ۲۰۲۱ معرفی شده است.

سئو

سئو وب سایت ها که در بالا اشاره کردیم به تنهایی خود ایده کسب و کار است. اگر درزمینه ی ایجاد بک لینک و بهبود دید موتورهای جست و جو گر گوگل در وب سایت مهارت دارید این خبر خوش را به شما بدهم که شما روی گنج نشسته اید.

آینده ازآن فضای مجازی است و هر کس در فضای سایبر بیشتر دیده شود فروش بیشتری خواهد داشت.در سئو باید روی بازار مخاطب تمرکز کنید و از تجربیات درس بگیرید و نمونه کار برای خود بسازید سئوی به موقع شما می توانند باعث هجوم مشتریان شود.

بعد از چند پروژه موفق در زمینه سئوی سایت شما می توانید این ادعا را داشته باشید که یک سئو من حرفه ای هستید و شروع به یک کسب و کار موفق در ایران کنید، چون به مقاصد خود رسیده اید مشتریان شما را به خاطر انجام کار موفق تحسین خواهند کرد و در نتیجه کسب درآمد شما رونق خواهد گرفت و افراد بیشتری  برای افزایش دیده شدن و بهبود سئو به شما مراجعه خواهد کرد.

این نکته را به خاطر بسپارید که همیشه پروژه های موفق با خودشان پروژه می اورند پس آموزش ببینید و و از آموزش ها و تجارب استفاده کنید.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *