کتاب های توسعه شخصی

توسعه شخصی

خرید کتاب های توسعه شخصی

خرید کتاب های توسعه شخصی ، مسیر صحیحی به سمت کسب مهارت ‌های فردی می باشد. همه ما کم و بیش با مهارت های فردی و تعریف ساده ای از آن آشنایی داریم. هر شخص متناسب با استعداد و توانایی های خود، یک سری مهارت‌ها را می تواند کسب کند.

برخی از افراد ممکن است به صورت ذاتی، استعداد و توانایی منحصر به فردی داشته باشند؛ به طور مثال، هنر خوب صحبت کردن و استفاده صحیح از کلمات، هم می‌تواند اکتسابی باشد و هم به صورت ذاتی در نهاد یک شخص دیده شود. در مقابل، مهارت حل مسئله، یک مهارت فردی است که هر کس باید آن را از طریق تقویت قوه تفکر و تمرکز آن را کسب کند.

کتاب های توسعه شخصی برای چه افرادی مناسب است

خرید کتاب های توسعه شخصی برای تمام افراد مناسب است. این کتاب‌ها به گروه سنی یا قشر خاصی از جامعه محدود نمی‌شوند. هر کسی که تمایل دارد موفقیت شغلی و فردی بیشتری کسب کند و به جایگاه بالاتری برسد، حتماً باید یک سری از مهارت ها را بیاموزد. توسعه فردی به همین موارد اشاره دارد. با این مهارت ها از محدودیت های ذهنی خود رهایی پیدا می کنید و تمام انرژی خود را در راه یادگیری مطالب و مهارت های جدیدتر به کار می گیرید.

در زندگی هر فرد، همیشه مباحثی برای یادگیری وجود دارد. هیچ مرحله ای نیست که فرد بگوید اکنون به یاد گرفتن مطالب جدید نیازی ندارم!!

 کتاب های توسعه شخصی شامل چه موضوعاتی می شود؟

کتاب های توسعه شخصی

خرید کتاب های توسعه شخصی برای تقویت مهارت های فردی در حوزه های مختلف مناسب است. برای اینکه درک بهتری از موضوعات توسعه شخصی یا توسعه فردی داشته باشید یک دسته بندی را ارائه می دهیم.

مقاله مرتبط: چگونه زمانمان را مدیریت کنیم؟

 

به این ترتیب هنگام خرید این کتاب‌ها به موضوعات و سرفصل های آن مطابق با نیاز خود دقت خواهید کرد:

 دسته اول:

یکی از حوزه هایی که کتاب های توسعه شخصی در آن زمینه نوشته شده است مربوط به مهارت های ذاتی هر فرد است. این مهارت‌ها در حقیقت، همان استعداد و توانایی هایی هستند که در بدو تولد در فرد وجود دارند و با رشد و افزایش سن، بهتر است این استعدادها کشف شود و در افراد تقویت گردد. استعدادهای هنری، مهارت خوب صحبت کردن، مهارت تاثیرگذاری بر دیگران، چیزهایی هستند که برخی از افراد، بالقوه آنها را دارند.

 دسته دوم:

برخی از این کتاب ها پیرامون توانایی‌ها و مهارت‌هایی صحبت می‌کند که افراد برای رشد و توسعه به آنها نیاز دارند. تقویت قدرت تفکر و تمرکز، توانایی حل مسئله، توانایی تصمیم گیری در مواقع بحرانی، توانایی کنترل خشم و احساسات، نمونه‌هایی از این مهارت ها هستند.

با خرید کتاب های توسعه شخصی به راحتی می توانید درباره این مهارت ها و روش های کنترل و مدیریت، اطلاعات بهتر و کامل تری به دست بیاورید.

 دسته سوم:

موضوع دیگری که در کتاب های توسعه شخصی به آن پرداخته می شود به نوعی به بهبود استعدادها و توانایی های فرد کمک می کند. قدرت برنامه ریزی، تهیه چک لیست روزانه، نگرش مثبت به مسائل، اولویت بندی برای کارها، مدیریت زمان، مدیریت پول و منابع مالی، نمونه هایی از این مهارت ها هستند.

هر فرد ممکن است به صورت جزئی و ناقص، هر یک از مهارت های فوق را داشته باشد اما با خرید کتاب های توسعه شخصی می‌تواند تکنیک های جدید را یاد بگیرد. به طور مثال با استراتژی های دقیق به راحتی می توان پول و منابع مالی در زندگی را مدیریت کرد. این مهارت در همه وجود دارد اما شاید ناقص باشد. این کتاب ها راهنمای خوبی برای ارتقای مهارت های توسعه فردی هستند.

 دسته چهارم:

یکی دیگر از موضوعاتی که در کتاب های توسعه شخصی به آن پرداخته می‌شود مباحثی است که باعث تقویت و توانمندتر شدن یک فرد می گردد. به طور مثال، افراد با مطالعه کتاب های توسعه فردی می ‌توانند به تفکر خلاق دست پیدا کنند.

تفکر خلاقانه یعنی راه های دسترسی به هدف را سریع تر و با راهکارهای بهتر پیدا کنید. با مطالعه کتاب های توسعه شخصی به طور قطع، قدرت تجزیه و تحلیل افراد ارتقا پیدا می کند.

در همین راستا باید گفت که خرید کتاب های توسعه شخصی به تمام افراد کمک می کند تا مسیر دسترسی به اهداف خود را بهتر پیدا کنند. هر فرد در جامعه در جایگاه شغلی و خانوادگی خود اهداف کوچک و بزرگ دارد. مسیر دسترسی به این اهداف می تواند کوتاه یا بلند باشد یا اینکه مشکلاتی در راه ایجاد شود. زمانی که مهارت های توسعه فردی در هر زمینه در یک فرد ارتقا یافته باشد، با درک روشن تر از مسیر، اقدامات لازم را برای موفقیت انجام خواهد داد.

مهمترین مزایای خرید کتاب های توسعه شخصی چیست؟

کتاب های توسعه شخصی

علاوه بر چهار دسته اصلی که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم، خرید کتاب های توسعه شخصی مزایای بی شمار دیگری هم دارد. هر فرد متناسب با سن و جنسیت خود می تواند از کتاب های مناسب برای ارتقاء مهارت های خود استفاده کند. برای اینکه با این مزایا بهتر آشنا شوید در قسمت زیر به صورت فهرست گونه آنها را معرفی می کنیم:

مزایای خرید کتاب های توسعه شخصی

  • مطالعه کتاب های توسعه فردی به شما کمک می کند قدرت برنامه ریزی و سازماندهی کارهای خود را داشته باشید.با برنامه‌ریزی کارها می توانید آنها را به ترتیب اولویت روی کاغذ بنویسید.
  • کتاب هایی با موضوع توسعه مهارت های فردیبه افراد کمک می کنند دقیقاً پیرامون همان چیزی که در ذهن دارند برنامه‌ریزی داشته باشند. به طور مثال، ایده های جدید برای یک کارآفرینی موفق و تدوین یک استراتژی کسب و کار، با مطالعه این مدل کتاب ها قابل اجرا خواهند بود.
  • افرادی که این نوع کتاب ها را را مطالعه می کنند به طور کلی به قوانین و اصول طلایی برای موفقیت دسترسی دارند. این کتاب هاف بهره وری و کارایی افراد را به ویژه در محیط کار افزایش می دهند.
  • کتاب های توسعه فردی به هر شخص کمک می کند تا برنامه ریزی مخصوص به خود را تهیه کند. این جمله به مفهوم آن است که هر فرد، درک صحیح از توانایی ها و استعدادهای خود خواهد داشت.
  • با خرید کتاب های توسعه شخصی، هر فرد یاد می‌گیرد که به چه مسائلی فکر کند؛ از چه چیزهایی دوری کند؛ چگونه منابع لازم برای موفقیت را پیدا کندو با معیارهای موفقیت در زندگی نیز آشنا می شود.
  • مطالعه کتاب توسعه فردی برای درک بهتر نقاط قوت و ضعف افراد نیز مناسب است.
  • یکی دیگر از مزایای خرید کتاب های توسعه فردی این است که افراد یاد می گیرند کدام یک از اهداف را در چه موقعیتی از برنامه خود قرار دهند و این یعنی هدف گذاری صحیح در زندگی.

 

یشنهاد می‌کنم نگاهی هم به مقاله ۲۰ عادت موفق مدیران داشته باشید.

 

اهمیت کتاب های توسعه شخصی برای کارمندان

کتاب های توسعه شخصی

خرید کتاب های توسعه شخصی برای کارمندان در مقایسه با سایر اقشار جامعه مفیدتر خواهد بود. از آن جایی که کارمندان در حوزه کاری خود با افراد زیادی سر و کار دارند، کسب مهارت های جدیدتر موجب تعاملات بهتر در سازمان یا شرکت خواهد شد. این به معنای افزایش بهره‌وری فردی و ارتقای جایگاه شغلی نیز می باشد.

کارمندان و مدیران همیشه به مهارت های توسعه فردی نیاز دارند. این مهارت ها به افراد کمک می کنند تا فرصت های زیادی را در حوزه کاری خود به دست آورند؛ فرصت هایی که موجب موفقیت بیشتر آنها می شود.

یک نمونه از تاثیرات این نوع کتاب ها

به طور مثال، کارمندانی که در شرکت های بازرگانی کار می کنند با تعاملات مثبت و روابط گسترده می ‌توانند مشتریان داخلی و خارجی را به سمت خدمات خود جذب کنند. مهارت مذاکره، مهارت خوب صحبت کردن و خوب گوش دادن نمونه‌ای از این موارد هستند.

افرادی که به ارتقای مهارت های فردی خود اهمیت می دهند اعتماد به نفس بالاتری دارند و به نوعی هویت شخصی خود را نشان می‌دهند. خرید کتاب های توسعه شخصی به افراد کمک می‌کند تا تفکر خلاقانه داشته باشند و بتوانند در یک جمع، شخصیت خود را به بهترین شکل نمایش دهند. ارتقای مهارت های فردی به فرد کمک می کند تجربه های جدیدتری به دست آورد و این یعنی پیشرفت بیشتر و موفقیت سریع تر.

 

معرفی کتاب

کتاب اندیشه ات را به تن کن: این کتاب درباره طریقه و چگونگی لباس پوشیدن خانم‌ها با توجه به استایل شخصی‌شان است

برای دانلود کتاب اندیشه ات را به تن کن کلیک کنید

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *