کتاب جادوی بزرگ

کتاب جادوی بزرگ

کتاب جادوی بزرگ (زندگی خلاقانه در پس ترس)

در« کتاب جادوی بزرگ ؛ زندگی خلاقانه در پس ترس»، نویسنده در تلاش است دیدگاه خود را در رابطه با خلاقیت در زندگی بیان کند. او همچنین می‌خواهد به خواننده نشان دهد که داشتن زندگی خلاقانه امری ساده است؛ او سعی می‌کند رمز و رازی که این پروسه را احاطه کرده، در هم شکند. گیلبرت در این کتاب تجارب و روایات شخصی خود، دوستان و افراد الهام‌بخش زندگی‌اش را بیان می‌کند. نویسنده از خواننده می‌خواهد که حس کنجکاوی خود را تقویت کرده و با ترس‌هایش مواجه شود. کتاب «جادوی بزرگ؛ زندگی خلاقانه در پس ترس» شما را با هیجانات و احساسات فوق‌العاده‌ای مواجه می‌کند. این کتاب شما را در تغییر الگوهای خلاقیت یاری کرده و در زمینه‌ی رضایت شغلی نیز مفید خواهد بود.

کتاب جادوی بزرگ

درباره‌ی نویسنده کتاب جادوی بزرگ

نویسنده: Elizabeth Gilbert

الیزابت گیلبرت، نویسنده‌ی انگیزشی، رمان و خاطره‌نویس شهیر آمریکایی است. عمده‌ی شهرت وی به دلیل چاپ خاطراتش، تحت عنوان: «بخور، دعا کن و عاشق شو» در سال ۲۰۰۶ بوده است. این کتاب، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز می‌باشد که پس‌ازآن جولیا رابرتز در سال ۲۰۱۰ فیلمی از این کتاب ساخت.

در کتاب جادوی بزرگ نویسنده جسارتی به خوانندگان می‌دهد که به‌وسیله‌ی آن بتوانند به‌خوبی علائق خلاقانه‌ی خود را دنبال کنند. این کتاب راه‌حل‌هایی را برای مواجه‌شدن با ترس فراهم می‌نماید و به خوانندگان می‌آموزد چگونه ایده‌ها و علائق خود را دنبال کنند. نویسنده از مخاطبین خود می‌خواهد استرس را کاملاً از طبیعت وجودی خود حذف کنند.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

کتاب جادوی بزرگ؛ زندگی خلاقانه در پس ترس به ۶ بخش تقسیم می‌شود:

  1. شجاعت
  2. افسون
  3. اجازه
  4. مقاومت
  5. اعتماد
  6. الهیات

مقاله مرتبط: تغییر مثبت در زندگی

 

چهار بخش نخستین آن به شرح زیر است:

بخش اول: شجاعت

در نخستین بخش، نویسنده از مخاطبان می‌خواهد مقاطعی از زندگی را که در آن جسور و شجاع بوده‌اند، به یاد بیاورند. مثلاً لحظه‌ای که پس از سال‌ها تمرین و تلاش در مقابل سایر دوستان خود آواز خوانده باشید. حال از خود بپرسید: آن تجربه چگونه بود؟ چه هزینه‌هایی بابت آن پرداختید؟ چه چیز شما را دلگرم به جسارت و شجاعت کرد؟

بخش دوم: افسون

در این بخش از کتاب جادوی بزرگ نویسنده در مورد روح افسانه‌ای خلاقیت صحبت می‌کند، به گفته‌ی یونانیان و رومیان باستان، او با شما زندگی و در کارهای خانه به شما کمک می‌کند. نویسنده‌ی کتاب «جادوی بزرگ»، رومیان معتقد بودند که این روح، فرشته‌ی نگهبان و منبع الهام انسان‌هاست. نویسنده از شما می‌خواهد که روح خلاقیت درون خود را طراحی کرده و بگویید به نظر شما او چه شکلی دارد.

بخوانید: خلاصه کتاب هنر فکر کردن

بخش سوم: اجازه

در این بخش گیلبرت می‌گوید دفاع از خلاقیت، با دفاع از خود شروع می‌شود. باید با صدای بلند از خود و آنچه انجام داده‌اید، دفاع کنید. نویسنده  در این فصل سؤالات این‌چنینی مطرح می‌کند؛ آیا اکنون کسی هستید که از اعماق قلب آرزویش را داشتید؟ در خلوت خود دوست داشتید چه انسانی باشید؟ ویژگی‌های موردنظر خود را یادداشت کرده و سپس آن‌ها را بلند بخوانید. زمان بلند خواندن، این ویژگی‌ها در شما احساس خاصی ایجاد می‌کند؟ آیا احساس خوشبختی می‌کنید و یا چیزی برایتان تغییر می‌کند؟

بخش چهارم: مقاومت

در این فصل از کتاب جادوی بزرگ نویسنده از ارتباط الهی که بین انسان و منبع الهامش وجود دارد صحبت می‌کند. او از خواننده می‌خواهد از خود بپرسد: دوست دارد چه رؤیای سحرآمیزی را به تحقق برساند؟

پس از پاسخ به سؤال، نویسنده می‌خواهد که خوانندگان به آن رؤیا متعهد باشند. پروسه‌ی تعهد با نوشتن این رؤیا، بدون ترس و ملاحظه، است. پس‌ازآن چهار ابزار خلاقانه را نام ببرید. چهار ابزار خلاقانه را روی یخچال، درون کتاب، روی دیوار و… قرار دهید تا همواره به شما یادآوری شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *