پولدار شدن در ایران

پولدار شدن در ایران

ثروتمند شدن نیز مانند هر هدف دیگری، به کسب دانش و مهارت‌ نیاز دارد. یک شبه و بدون برنامه ریزی و کسب مهارت‌‌های لازم، نمی‌‌توان به ثروت رسید. در این مقاله ما روش‌هایی ارزشمند برای پولدار شدن در ایران را به شما خوانندگان عزیز ارائه می‌‌دهیم که با عمل کردن به آن‌ها، می‌‌توانید درآمد خود را به تدریج تا حد بسیار زیادی افزایش دهید. توجه کنید که این روش‌ها، در واقع روش‌هایی هستند که افراد موفق طبق آن‌ها عمل کرده اند. پس اگر برای موفق ترین افراد مفید بوده اند، قطعا برای شما نیز مفید خواهند بود.

 

برای پولدار شدن در ایران چه کنیم؟

پولدار شدن در ایران

    ۱-پول خود را به ریال نگه ندارید

امروزه در ایران، هر روز بیشتر و بیشتر شاهد افت ارزش ریال هستیم. مبلغی که تا دو سال پیش قابل توجه به حساب می‌‌آمد، امروزه ارزش چندانی ندارد. این روال احتمالاً ادامه خواهد داشت. بنابراین، اگر به دنبال روش‌های پولدار شدن در ایران هستید، پول خود را به ریال نگه ندارید.

به شما توصیه می‌‌کنیم که پس انداز خود را به ارز دیگری تبدیل کنید که پیوسته در حال رشد باشد. برای مثال، می‌‌توانید آن را تبدیل به دلار یا بیت کوین کنید، یا طلا و سکه خریداری کنید. به طور قطع می‌‌توان پیشبینی کرد که در هر صورت، سود بسیار بیشتری نسبت به زمانی خواهید داشت که پول خود را به ریال نگه دارید.

نکته:

برخی افراد ممکن است ترجیح دهند که پول خود را در بانک نگه داری کنند تا پس از مدتی، سود و بهره شامل حال آن‌ها شود. البته در شرایط عادی، این روش نیز می‌‌توانست پاسخگو باشد. اما در وضعیت فعلی کشور عزیزمان ایران، ما این روش را به شما توصیه نمی‌‌کنیم. چرا که پولی که شما امروز پس انداز می‌‌کنید، به احتمال زیاد تا یک یا دو سال آینده ارزشی نخواهد داشت.

 

پولدار شدن در ایران

    ۲-به مدیرتان درخواست ترفیع بدهید.

اگر در یک شرکت مشغول هستید، سعی کنید برای مدتی عملکرد خود را از همیشه بهتر کنید. سر وقت به شرکت بیایید و اولین نفری نباشید که شرکت را ترک می‌‌کند. کار خود را به بهترین شکل انجام دهید، و از همه نظر عملکرد خود را ارتقاء بخشید. سپس، یک جلسه با مدیرتان ترتیب دهید و به محترمانه ترین شکل ممکن، درخواست ترفیع کنید. اگر عملکرد شما به راستی خوب بوده باشد، جای نگرانی نیست.

سعی کنید از قبل آمار درستی از درآمد افرادی که در نقاط مختلف جهان در پست شما مشغول به کار هستند، به دست بیاورید. همچنین، به این موضوع فکر کنید که چه خدماتی برای شرکت خود انجام داده اید و چطور نقش موثری در پیشرفت شرکت داشته اید. این اطلاعات، می‌‌تواند در صحبتی که شما با مدیر تان خواهید داشت، نقش مهمی‌‌ داشته باشد.

سایر مقالاتی که در زمینه کسب و کار می‌توانید بخوانید?

کسب و کار موفق در ایران

راه های کسب درآمد در ایران

 

    ۳-برای موفق شدن دیگران کار کنید.

مهم نیست که در کجا زندگی می‌‌کنید. اگر حقیقتاً بخواهید که افرادی که برای آن‌ها کار می‌‌کنید موفق شوند، بدون شک شما نیز موفق خواهید شد. یک گرافیست را تصور کنید که زمانی که سفارشی برای طراحی پوستر دریافت می‌‌کند، تنها به پولی که خودش خواهد گرفت فکر می‌‌کند. عملکرد او چگونه خواهد بود؟ احتمالا فقط می‌‌خواهد که کاری دست و پا شکسته اما قابل قبول به مشتری تحویل بدهد، پولش را دریافت کند، و به سراغ سفارش بعدی برود. به همین راحتی!

حال تصور کنید”

گرافیستی را تصور کنید که همان سفارش را دریافت می‌‌کند، اما حقیقتاً  از اعماق قلب می‌‌خواهد که مشتری او، موفق بشود. در این حالت، او دیگر مراجعه کنندگانش را به شکل افرادی که فقط برای او پول می‌‌آورند نخواهید دید. بلکه به دید افرادی به آن‌ها نگاه خواهد کرد که قرار است برای موفقیت شان تلاش کند. فکر می‌‌کنید گرافیست اول در کارش موفق تر خواهد شد، یا دومی‌‌؟ فرد دوم، کار بسیار بهتری تحویل مراجعه کنندگانش خواهد داد.

آن‌ها نیز رضایت بیشتری از او خواهند داشت و او را به دیگران معرفی خواهند کرد. بنابراین، او موفقیت بیشتری کسب خواهد کرد.  برای پولدار شدن در ایران مهم نیست که شما چه شغلی دارید. در هر پست و یا شغلی که کار می‌‌کنید، واقعاً خواهان موفقیت افرادی که برای آن‌ها کار می‌‌کنید باشید. در این صورت شکی نیست که شما هم خیلی زود پله‌های ترقی را طی خواهید کرد.

 

    ۴-درآمد بیشتر یا مراجعه کنندگان بیشتر؟

الف)تصور کنید که به شما یک سفارش به مبلغ ۴ ملیون تومان داده می‌‌شود.

 ب) ۴ سفارش از ۴ فرد مختلف نیز به شما داده می‌‌شود که هر کدام تنها یک ملیون تومان ارزش دارند.

فرض کنید که شما فقط می‌‌توانید یکی از این موارد را قبول کنید. فردی که بدون دانش کافی در این زمینه تصمیم بگیرد، مورد الف را انتخاب خواهد کرد. وقتی می‌‌توانیم که از یک نفر سفارشی به مبلغ ۴ ملیون تومان بگیریم، چرا خود را به دردسر بیندازیم و با ۴ مراجعه کننده متفاوت را بپذیریم که هر کدام دردسر‌های خاص خود را خواهند داشت؟ در واقع، این دیدگاه، دیدگاه درستی نیست. صحیح است که در مورد الف، شما دردسر کمتری را متحمل خواهید شد. اما اگر به دنبال پولدار شدن در ایران هستید به جای این که به دنبال درآمد بیشتر باشید، در جستجوی مراجعه کنندگان بیشتر باشید.

در مورد اول:

چرا که در مورد اول، مراجعه کننده ای که به سراغ شما می‌‌آید، سفارش خود را تحویل می‌‌گیرد و می‌‌رود. شما نیز پول تان را دریافت می‌‌کنید. اما چیز بیشتر شامل حال تان نمی‌‌شود! اما در مورد دوم، اگر ‌ مراجعه کننده شما همگی از خدمات و یا کالای شما راضی باشند، شما را حداقل به ‌ نفر دیگر نیز معرفی خواهند کرد. به این صورت، شما می‌‌توانید مراجعه کنندگان بیشتری داشته باشید. این دیدگاهی است که بسیاری افراد در ایران از آن غافل هستند، اما به شما کمک می‌‌کند که آرزوی پولدار شدن در ایران را تحقق ببخشید.

پپولدار شدن در ایران

    ۵-به یک کمپانی در حال رشد بپیوندید.

راه انداختن یک شرکت جدید در ایران آنقدر‌ها کار ساده ای نیست. افراد بسیار کمی‌‌ انرژی، تعهد، خلاقیت و مهارت‌ آن را دارند که با توجه به شرایط فعلی بازار کشور عزیزمان ایران، یک شرکت تازه کار را راه اندازی کنند و آن را به سوددهی برسانند. اما ایده دیگری نیز وجود دارد!

برای پیوستن به یک شرکت در حال رشد تلاش کنید. در این شرکت‌ها عموما برنامه ای وجود دارد که طبق آن، اگر شما مهارت‌‌های کافی را دارا باشید، به زودی ترفیع خواهید گرفت. بنابراین، می‌‌توان گفت که راه اندازی کسب و کار خودتان ایده خوبی است، اما در شرایط فعلی ایران به نظر می‌‌رسد که پیوستن به یک شرکت در حال رشد نیز برای پولدار شدن در ایران، ایده بهتری باشد.

    ۶-بدون برنامه ریزی نمی‌‌توانید موفق شوید.

برنامه ریزی، فرهنگی است که متاسفانه در کشور عزیز ما ایران، دست کم گرفته شده است. بسیاری از ما، در سیستم آموزش و پرورش و سیستم تربیتی، به نحوی آموزش ندیده ایم که عادت برنامه ریزی را در خود ایجاد کنیم. اما اگر می‌‌خواهید برای پولدار شدن در ایران تلاش کنید، به یاد داشته باشید که این کار بدون برنامه ریزی غیر ممکن است.

برنامه ریزی برای رشد پول:

اگر می‌‌خواهید پول شما رشد کند، به برنامه ریزی اقتصادی دقیقی نیاز خواهید داشت. یک دفتر مخصوص برنامه ریزی اقتصادی خود تهیه کنید. برنامه ای برای خود بنویسید و به اصطلاح به آن بچسبید! به یاد داشته باشید که برنامه ریزی شما فقط در صورتی جواب خواهد داد که آن را جدی بگیرید. برآوردی از درآمد ماهانه خود انجام دهید. راه‌هایی را در دفتر خود یادداشت کنید که از طریق آن‌ها می‌‌توانید هزینه‌های روزمره تان را به حداقل برسانید. حتما تمام این راه‌ها را با جزئیات یادداشت کنید و هر از گاهی بخوانید.

تخمین بزنید:

سپس حداقل میزان خرجی که هر ماه خواهید داشت را تخمین بزنید و یادداشت کنید. یک هدف نیز برای خود تعیین کنید. مایل هستید در چند ماه آینده هزینه‌های شما تا چه می‌‌زان کاهش پیدا کرده باشند؟ آن هدف را یادداشت کنید. یادداشت هستید مایل هستید که چه میزان درآمد به درآمد تان اضافه شود؟ راه‌هایی که به نظرتان می‌‌رسد از طریق آن‌ها بتوانید درآمد تان را افزایش دهید را نیز یادداشت کنید. همیشه بیست درصد از درآمد تان را نادیده بگیرید. هر ماه این مقدار از درآمد تان را پس انداز کنید و بعد از چند ماه، آن را سرمایه گزاری کنید. برای پولدار شدن در ایران، این موضوع را به هیچ عنوان دست کم نگیرید.

معرفی کتاب

کتاب اندیشه ات را به تن کن: این کتاب درباره طریقه و چگونگی لباس پوشیدن خانم‌ها با توجه به استایل شخصی‌شان است

برای دانلود کتاب اندیشه ات را به تن کن کلیک کنید

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

One thought on “پولدار شدن در ایران

  1. نگین فرجام says:

    سلام وقت بخیر ممنونم بابت جمع‌آوری این مطالب مفید و ارزشمند. البته وقتی هیچ سرمایه‌ای نداری عملی کردنش یکم سخته. بارها تو بیزینس اینسایدر و دانشگاه کسب‌وکار دیدم که بهترین سرمایه‌گذاری روی خودمونه اما همین سرمایه‌گذاری رو خودمون هم نیاز به سرمایه داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *