۶ راه تقویت عادت های کوچک

عادت های کوچک

تغییری مثبت در زندگی با ایجاد عادت های کوچک

در این مقاله ۶ راه تقویت عادت های کوچک را با هم بررسی خواهیم کرد.

بسیاری از مردم فکر می کنند که اگر شما می خواهید یک تغییر کوچک در زندگی خود داشته باشید، باید تغییرات چشمگیری ایجاد کنید. این اطلاعات غلط است و می تواند افراد را از رفتن به دنبال تغییر مثبت در زندگی خود منصرف کند. حقیقت این است که، فقط ایجاد چند عادت های کوچک جدید می تواند تأثیر زیادی در روند روز و زندگی شما بگذارد.

همیشه جای خودسازی وجود دارد و انجام چند فعالیت و کار کوچک می تواند کمک زیادی کند. یک لبخند ساده بیش از آنچه تصور می کنید در شما و دیگران تأثیر دارد.

لبخند زدن روحیه شما را بهبود می بخشد و حتی می توانید با لبخند خود را فریب دهید، تا احساس بهتری داشته باشید. دفعه بعد که ناراحت شدید و اخم خود را مجبور به لبخند زدن می کنید، باعث می شود، احساس بهتری نسبت به دیگران و خود داشته باشید.

6 راه تقویت عادت های کوچک

تاثیر لبخند بر روحیه

از جمله عادت های کوچک که در زندگی ما تاثیر گذار هستند، می توان به تصدیق نفس اشاره نمود، تصدیق نفس اظهارات مثبتی است که می تواند به شما کمک کند، بر افکار منفی درباره خود غلبه کنید. تکرار آن ها و تبدیل افکار مثبت به عادت های خود، این مثبت بودن را در ذهن شما نقش ایجاد می کند و بعد از مدتی ذهن باور آن ها را شروع خواهید کرد.

تصدیق نفس سطح اطمینان ما را بالا می برد و می تواند افکار مثبت جدیدی در ذهن شما ایجاد کنند. این موضوع می تواند به شما کمک کند، که باور کنید، می-توانید به همه خواسته ها و آرزوهای خود دست پیدا کنید.
عادت کوچک مثبت در زندگی برای سلامت جسم

سه عادت کوچک

در این مقاله ۳ عادت کوچک وجود دارد که می توانید به زندگی خود اضافه کنید. به نظر نمی رسد کار چندان مشکلی باشد، اما اگر مرتب آن ها را تمرین کنید، می تواند سطح انرژی، تناسب اندام، روابط شما، کار، جامعه و محیط شما را تغییر دهد. عادت های کوچک برای سلامتی بهتر جسمی تاثیر گذار است شامل موارد زیر است:

6 راه تقویت عادت های کوچک

۱-آب بنوشید

اول صبح یک لیوان آب بنوشید. ما معمولا به اندازه کافی آب در سیستم های بدنی خود نداریم و در طول روز آنقدر مشغول کار هستیم که به فکر توقف برای تأمین مجدد آب بدن نیستیم. بیش تر ما عادت کرده-ایم که خود را با نوشابه، قهوه یا چای سرگرم کنیم، اما آب نمی خوریم.

با گذاشتن یک لیوان آب بزرگ روی پیشخوان یا میز، خود را محرک کنید. با می توانید یک لیوان بزرگ مسافرتی با درپوش تهیه کنید، شب ها، آن را با مقدار زیادی یخ و کمی آب پر کنید و صبح آن را بنوشید. با یک فنجان آب خوب و خنک، سموم را شستشو دهید، سیستم خود را از آب تامین کنید.

۲-میوه و سبزی مصرف کنید

 همراه با هر وعده غذایی میوه یا سبزیجات خام بخورید. فکر کنید با یک سالاد همراه سبزیجات، یک تکه خربزه، مقداری توت، چند قطعه هویج و برش¬های خیار، نه تنها مواد مغذی بیش¬تری دریافت خواهید کرد، بلکه فیبر بیش¬تری نیز بدن دریافت می¬کند. با ایجاد این عادت¬های کوچک به طور بالقوه به بدن کمک می¬کنید تا وزن خود را کاهش دهد، انرژی خود را حفظ کند و گرسنگی را کاهش دهد.

6 راه تقویت عادت های کوچک

۳-در طول روز پروتئین استفاده کنید

یک کیسه کوچک آجیل یا گوشت گاو را در طول روز مصرف کنید. مواد غذایی غنی از پروتئین به شما کمک می کند تا گرسنگی شما را از بین ببرد و همچنین شما را از رسیدن به آن نقطه وحشتناک که گرسنگی بیش از حد است، دور می کند، وقتی که هر چیزی را که می بینید می خورید، صرف نظر از اینکه میزان کالری شما چقدر باشد، ولقعا برای سلامتی مضر بوده و از عادت های منفی محسوب می گردد. دریافت کمی بیش تر پروتئین در رژیم غذایی می تواند به تقویت متابولیسم و عضله سازی نیز کمک کند.

۶ راه تقویت عادت های کوچک

۱-آزادسازی افکار

اولین راه از ۶ راه تقویت عادت های کوچک در پایان روز هر چیزی که در ذهن شما وجود دارد را، یادداشت کنید. این یک تخلیه مغز به ساده ترین شکل ممکن است. کار مشکلی نیست که بخواهید کارهای روزانه خود را در یک لیست یادداشت کنید، با همین عادت های کوچک روحیه شما به کل تغییر می کند. یک دفترچه یادداشت ساده در کنار تخت نگه دارید و چند دقیقه به خود فرصت دهید تا قبل از خواب همه آنچه را که در ذهن شماست ریخته و در آن یادداشت کنید.

6 راه تقویت عادت های کوچک

۲-زود بیدار شوید

دومین راه از ۶ راه تقویت عادت های کوچک این کار ممکن است برای برخی از افراد مشکل باشد، اما درواقع یکی از عواملی است که زندگی را تغییر می¬دهد. خود من تا ظهر می خوابیدم و با نیمی از روز هدر رفته از خواب بیدار می شدم. هنگامی که دکمه تعویق خود را خاموش کردم و برنامه ای معمول برای صبح تنظیم کردم، تغییر مثبتی در زندگی من ایجاد شد.

با بیدار شدن از خواب زودتر در روز به خود فرصت می دهید تا کارهایی را که باید انجام دهید به سرانجام برسانید. صبح زود بیدار شدن زمان بیش تری را برای ورزش، رسیدگی به کارها و سرگرمی فراهم می کند.

مقاله مرتبط: تغییر مثبت در زندگی

 

۳-در همه حال شکرگزار باشید

سومین راه از ۶ راه تقویت عادت های کوچک داشتن یک ژورنال قدردانی یا تعمق در مورد آنچه که هر روز از آن سپاسگزار هستید، می تواند از عادت های کوچک باشد که تغییری اساسی در افکار شما ایجاد کند. سپاسگزاری با تمرکز بر چیزهای خوب زندگی خود، هرگونه افکار منفی را خاموش می کند و به شما یادآوری می کند که از این چیزهای بزرگ سپاسگزار باشید. ثابت شده است که انجام این کار به افسردگی نیز کمک می کند.

 

۴-ورزش کنید

چهارین راه از ۶ راه تقویت عادت های کوچکورزش یکی دیگر از عادت های کوچک مثبت است که در سلامتی جسمی و روحی تاثیر بسزایی می گذارد. ورزش فقط به معنای رفتن به ورزشگاه نیست، رو ش های مختلفی برای تمرین وجود دارد. ورزش باعث می شود مواد شیمیایی خوبی به نام “اندورفین” در بدن شما ترشح شود و باعث ایجاد احساس سرخوشی شود. در کنار این، می تواند به ایجاد اعتماد به نفس، انرژی دادن به شما و تسکین استرس کمک کند. ناگفته نماند، ورزش کردن برای سلامتی شما مفید است و اگر این کار را روزانه انجام دهید، بسیار زیبا و کار عالی به نظر می باشد.

6 راه تقویت عادت های کوچک

۵-خود را آموزش دهید

پنجمین راه از ۶ راه تقویت عادت های کوچک من شنیده ام که مردم می گویند اکنون که مدرسه را تمام کرده اند کارشان با آموزش تمام شده است. من مخالفم زیرا با یادگیری هر روز و چیزهای جدید، دانش خود را گسترش می دهید و می توانید از آنچه بعدا یاد می گیرید استفاده کنید. هرچه تحصیلات شما بیش تر باشد، احتمال اینکه بدانید در یک شرایط خاص چه کاری انجام دهید، بیش تر خواهد بود.

از همه چیزهایی که یاد می گیرید، می توان به طریقی یا روش دیگری استفاده کرد. یکی از عادت های کوچک کتاب خواندن است که سعی کنید در طول روز وقت خالی خود را با آن پر کنید.

۶-خواب شبانه خوبی داشته باشید

آخرین راه از ۶ راه تقویت عادت های کوچکاطمینان از اینکه شما یک خواب شبانه خوب خواهید داشت برای سلامتی شما در کل مهم است. عدم خواب کافی می تواند در بهره وری و خلق و خوی شما تأثیر بگذارد. اگر خسته بودن شما را به کسل می-کند، از همین امشب سعی کنید، یک ساعت زودتر بخوابید، آنقدرها که به نظر می رسد ایجاد و تمرین این عادت های کوچک سخت نیست.

6 راه تقویت عادت های کوچک

درباره این موارد در مقالات بعدی سخن خواهیم گفت 

 • عادت های کوچک مربوط به مطالعه
 • عادت های کوچک مربوط به محیط کار
 • عادت های کوچک برای ورزش و سلامتی
 • عادت های کوچک مربوط به صرف غذا و نوشیدنی
 • عادت های کوچک مربوط به موبایل و لپ تاپ
 • عادت های کوچک مربوط به نظم شخصی
 • عادت های کوچک مربوط به تجربه لذت بردن از زندگی
 • عادت های کوچک مربوط به ارتباطات موثر
 • عادت های کوچک برای شادی و رضایت بیشتر از زندگی
 • عادت های کوچک مربوط به مدیریت استرس
 • عادت های کوچک برای معنویت
 • عادت های کوچک برای اعتماد به نفس بیشتر
 • عادت های کوچک برای خوابیدن
 • عادت های کوچک برای مدیریت زمان

کلام آخر

با دنبال کردن این ۶ راه تقویت عادت های کوچک به صورت روزانه، شروع به شکل گیری عادت های کوچک جدید می کنید که می تواند زندگی شما را تغییر دهد. شاید الان آن را نبینید اما می توانم به شما بگویم که این عادت ها کمک زیادی به بسیاری از افراد کرده است. من شما را به چالش می کشم که حداقل سه مورد از این عادت ها را بپذیرید و از همین حالا آن ها را به روال خود اضافه کنید. قطعا تاثیرات مثبت آن را در زندگی خود خواهید دید.

امیدوار از ۶ راه تقویت عادت های کوچک بتوانید نتیجه لازمه را بگیرید.

معرفی کتاب

کتاب اندیشه ات را به تن کن: این کتاب درباره طریقه و چگونگی لباس پوشیدن خانم‌ها با توجه به استایل شخصی‌شان است

برای دانلود کتاب اندیشه ات را به تن کن کلیک کنید

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *