راه های کسب درآمد در ایران

راه های کسب درآمد در ایران

راهکارهای کسب درآمد در ایران

امروزه با توجه به شرایط جامعه، مشاغل گوناگونی توسعه یافته است. و اما با این حال نیز یافتن یک راه های کسب درآمد در ایران کار مشکلی به نظر می رسد. . دلیل این امر نیز عوامل مختلفی از جمله کمبود امکانات، رکود اقتصادی، گسترش شغل­های دولتی که دانش و تخصص خاصی احتیاج دارند و … می باشد. همانطور که مشاهده می­کنیم و آمار و ارقام نیز نشان می­دهد. بسیاری از جوان­های ایرانی بیکار هستند.

با ما در این مقاله همراه باشید که قرار است در رابطه با راه های کسب درآمد در ایران گفتگو کنیم. با کمی فکر کردن و تامل می­توانید خودتان یک راهی پیدا کنید که درآمدی پر سود و کلان داشته باشید. بسیاری از افراد این راهکارها را یافته و مشاغل پرسودی را بنیان نهاده­اند، که به مواردی از آن­ها اشاره خواهیم کرد.

راه های کسب درآمد در ایران

تقسیم بندی انواع مشاغل

در کل راه های کسب درآمد در ایران کار چندان مشکلی نیست، در صورتی که کمی خلاقیت به خرج دهید. ما در این مطلب کسب و کارهای کوچک و اما با درآمد بالا را به سه دسته تقسیم کرده­ایم و شامل موارد زیر است:

 • کسب و کارهای اینترنتی
 • کسب و کارهای خانگی
 • کسب و کارهای کلان
 • کسب و کارهای اینترنتی

یکی از راه های کسب درآمد در ایران که متقاضیان بسیاری هم دارد از طریق اینترنتی است. همانطور که خود مشاهده می­کنید، امروزه گرایش مردم به فضای مجازی افزایش یافته است و همه کارهای خود را از طریق اینترنت انجام می­دهند، بسیاری از افراد حتی سفارش لباس و خوراک خود را نیز به صورت مجازی و انلاین انجام می­دهند، به همین دلیل است که یکی از کسب و کارهای پر سود در کشور ما از طریق اینترنت است.

راه های کسب درآمد در ایران

کارآفرینان و افراد خلاق و باهوش از این کار به منفعت خود استفاده کرده­اند و مشاغل کوچک و پر درآمدی برای خود ترتیب داده­اند، که سود بسیار خوبی نیز دارد. مواردی از این مشاغل اینترنتی که راه های کسب درآمد در ایران است را ذکر کرده­ایم:

 • آموزش آنلاین:

 • همه شما که در فضای مجازی حضور دارید، برای یکبار هم که شده در اینستاگرام و تلگرام با آموزش برخی از موارد همانند آشپزی و برخی صنایع آشنا شدید. اگر شما در زمینه خاصی مهارت دارید، می­توانید به این گونه وب سایت­ها مراجعه کرده و راه های کسب درآمد در ایران از طریق آموزش در فضای مجازی داشته باشد. خوبی که این شغل دارد این است که به مدرک دانشگاهی و … هیچ توجهی نداشته و فقط نیازمند یک تخصص کوچک است. همانطور که آمار نشان می­دهد، امروزه بسیاری از خانم­های خانه­دار در فضای مجازی مشغول به آموزش کیک و شیرینی هستند.

 

 • فروشگاه اینترنتی:

 • این یک فرصت عالی برای افرادی است که به دنبال کار هستند، همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم، امروزه مردم خرید­های خود را از طریق مجازی انجام می­دهند. اگر به دنبال راه های کسب درآمد در ایران می­باشید، پیشنهاد من به شما فروش اینترنتی می ­باشد.

راه های کسب درآمد در ایران

راه های کسب درآمد در ایران

وب سایت­های زیادی در این زمینه به فعالیت می­پردازند و مشغول به تبلیغات و فروش محصولات هستند، در این زمینه اپلیکیشن و برنامه­هایی نیز طراحی گردیده است که کار را برای افراد آسان ساخته و به راحتی با تلفن همراه خود می­توانند سفارش دهند. شبکه­های اجتماعی، پیج­ها و کانال­ها همه راهی برای کسب درآمد می­باشند. رسانه­های اجتماعی ابزاری قدرتمند برای بازاریابی در عصر جدید هستند.

 • دورکاری:

 • یکی از راه های کسب درآمد در ایران و یکی از کسب و کارهای جدید پرسود، دورکاری است که بیش­تر از طریق اینترنت و فضای مجازی صورت می‌گیرد. دسترسی به رایانه به روز و اتصال به اینترنت خوب، بدون استثنا، برای درآمدزایی از خانه ضروری است. همچنین برای رعایت برنامه­ای که برای شما مناسب است، به یک فضای کاری اختصاصی و درجه خوبی برای نظم و انضباط نیاز خواهید داشت. انواع کارهای دورکاری که می­توانید انجام دهید، شامل ساخت وب‎سایت، ترجمه، تولید محتوا، تایپ، ساخت پاورپوینت و… می‌شود.
 • کسب و کارهای خانگی

چشم اندازها برای یافتن روش­های قابل اعتماد برای کسب درآمد از خانه دائما در حال گسترش است. متقاضیان کار که تحقیقات خود را انجام می­دهند، می­توانند فرصت­های مشاغل دور از کار را پیدا کنند و می­توانند درآمد مکمل پاره وقت یا شغل تمام وقت فراهم کنند. راه های کسب درآمد در ایران از طریق کسب و کارهای خانگی برای خانم­های خانه­ دار بسیار زیاد است.

راه های کسب درآمد در ایران

 • خیاطی:

 • برای این کار شما می­توانید کارهایی همچون خیاطی، ارائه برخی از خدمات، فروش گل و گیاه و … انجام دهید. معمولا خانم­های خانه­دار به خیاطی علاقه دارند و بسیاری از آن­ها یک خیاطی کوچک در خانه خود راه اندازی کرده­اند. اگر شما در زمینه خیاطی مهارت خاص ندارید، اصلا نیازی نیست که ناامید شوید، ویدیو­های آموزشی زیادی در این زمینه وجود دارد که با کمی صبر و تحمل می­توانید، تمام تکنیک­های آن را فرا گیرید و برای خود مشاغل کوچکی فراهم آورید.
 • ارائه خدمات خاص:

 • ارائه خدمات یکی دیگر از راههای کسب درآمد در ایران است که شما می­توانید با شناخت نیاز بازار در این زمینه به موفقیت برسید. بسیاری از خانم­های شاغل هستند که وقت نمی­کنند در خانه خود سبزی و مربا و انواع موارد غذایی را تهیه و بسته بندی کنند و مجبور می­شوند از بیرون تهیه نمایند. کسانی که به دنبال کسب درآمد هستند از این طریق یعنی بسته­بندی مواد غذایی و فروش آن­ها می­توانند درآمد داشته باشند. با گذشت زمان و با افزایش ارتباطات اجتماعی و افزایش مشتریان، این کسب و کارهای جدید و پرسود هم توسعه می‎یابند.
 • کاشت و فروش گیاهان:

 • کسب درآمد از طریق گیاه کاری بسیار عالی و سرگرم کننده است. گیاهان از نظر زیبایی دلپذیر هستند، تأثیر مثبتی بر سلامت ذهنی و جسمی شما دارند و ارزش زینتی آن­ها بی نظیر است. شما می­توانید از گیاهان داخل منزل برای پول درآوردن استفاده کنید و در حالی که سرگرمی خود را دنبال می­کنید از مزایای مالی بهره مند می­شوید.

راه های کسب درآمد در ایران

راه های کسب درآمد در ایران

شما می­توانید گیاهان یا محصولات گیاهی را در یک فروشگاه آنلاین به فروش برسانید. این موضوع  می­تواند گزینه مناسبی برای فروش گیاهان داخل منزل برای پول باشد. فروش گیاهان دارویی احتمالا سریع ترین راه برای کسب درآمد است. گیاهان دارای ارزش آشپزی و درمانی هستند، بنابراین می­توانید آن­ها را در شیشه­های کوچک بسته بندی کرده و این شیشه­های خوب را با حاشیه سودآوری به فروش برسانید، زیرا همیشه مورد تقاضا هستند. بنابراین کیکی از راه کسب درآمد در ایران از طریق فروش گل و گیاه در خانه است.

 • صنایع دستی:

 • اگر اهل هنر و صنایع دستی هستید، می­توانید آن سرگرمی را به درآمد اضافی تبدیل کنید. می­توانید جواهرات، کارت­های خانگی، تی شرت­های چاپی، وسایل تزیینی در اطراف خانه یا حتی تراریوم­های زیبا برای فروش در سایت­های مختلف را تهیه کنید.
 • کسب و کارهای کلان

به غیر از این کسب و کارهای کوچک اما پرسودی که نام بردیم راهکارهای دیگری نیز وجود دارد که از طریق آن بتوانید درآمد زایی داشته باشید. درست است که برخی از این گونه مشاغل ریسک زیاد و سرمایه می­طلبد، اما با گذشت زمان و رونق کارتان می­توانید درآمد کلانی داشته باشید. حتما نیازی نیست که به دنبال درآمد­های دولتی بگردید. خودتان با کمی هوش و خلاقیت راه های کسب درآمد در ایران را بیابید.

 

 

 

راه های کسب درآمد در ایران

سایر مقالاتی که در زمینه کسب و کار می‌توانید بخوانید?

کسب و کار موفق در ایران

کسب و کار و بازاریابی

راه های کسب درآمد در ایران

کارهایی وجود دارند که با ریسک کنترل شده و سرمایه‎ی کم، سود زیادی برای صاحبان سرمایه ایجاد می‎­کنند. ما در این مطلب به برخی از این راهکارها اشاره می­کنیم. تاسیس آموزشگاه در زمینه‌های مختلف موسیقی، هنرهای تجسمی و سایر رشته‌هایی که این روزها مردم تمایل به یادگیری آن‌ها دارند، تاسیس باشگاه‌های پرورش اندام و یا تاسیس کسب و کار خانه بازی می‌شود.

معرفی کتاب

کتاب لازم نیست سر کار دیوانه شوید: آموزش مدیریت کسب و کار

برای دانلود کتاب لازم نیست سر کار دیوانه شوید کلیک کنید

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *