تغییر مثبت در زندگی

تغییر مثبت در زندگی

تغییر مثبت در زندگی

تغییر مثبت در زندگی چگونه به افراد کمک می کند تا بهترین باشند؟

اکنون زمان مناسبی برای ایجاد تغییر مثبت در زندگی است. همگی ما می دانیم که تغییر کردن در عادات، رفتار و سبک زندگی ممکن است در نگاه اول، ترسناک و دلهره آور به نظر برسد! هر شخصی ذاتاً از تغییر، هراس دارد چرا که فکر می‌ کند باید از محدوده امن خود خارج شود. تغییر کردن یعنی تلاش می کنیم که عادت های بد خود را از بین ببریم و به جای آن، عادت های مثبت را جایگزین کنیم.

تغییر مثبت در زندگی

روش‌هایی وجود دارد که به تغییرات معنادار و پایدار در زندگی منجر می شوند. برای دسترسی به تمام این اهداف صرفاً لازم است اندکی زمان اختصاص دهید.

ضرورت مثبت اندیشی

تغییر مثبت در زندگی باعث می‌شود فرد بتواند به اهداف خود دست پیدا کند. مثبت اندیشی و تغییر سبک زندگی، یک ضرورت در زندگی هر فردی معرفی شده است. اگر شما هم به دنبال این تغییرات هستید در حقیقت تعیین کرده اید که راهی برای ایجاد انگیزه در شما وجود دارد و از آن استفاده می کنید تا به بهترین فرد تبدیل شوید.

 به یک تغییر متعادل برسید

برای تغییر مثبت در زندگی باید یک تغییر متعادل در عادات روزانه، رفتار و نحوه زندگی کردن داشته باشید. از تغییرات کوچک شروع کنید. فرقی نمی کند این تغییرات چه چیزی باشند؛ می‌تواند پس انداز اندکی پول باشد یا حتی خوردن غذای سالم تر یا شروع یک کار و سرگرمی که مدت ها بوده است به آن علاقه داشته اید؛ در هر صورت، با یک برنامه‌ریزی ساده می‌توانید تغییر مثبت را در زندگی را تجربه کنید.

هر تغییر شخصی یا شغلی می ‌تواند با اصلاح رفتار، آغاز شود. تغییرات تدریجی، سبک زندگی را کم کم تغییر می دهند. این موجب می شود تا پیشرفت واقعی فراهم گردد.

آیا تاکنون فکر کرده اید که چگونه به تغییر در زندگی داشته باشید؟ در این مطلب نکات مهمی را معرفی می‌کنیم که به این هدف کمک می ‌کنند.

۵ نکته مهم و کاربردی برای تغییرات مثبت

 نکته شماره اول: روی آنچه بیشتر از همه برای شما مهم است، تمرکز کنید

اولین و مهمترین نکته برای تغییر مثبت  این است که تغییرات را از آنجایی شروع کنید که برای شما بیشتر اهمیت دارند. این کار را می توانید در زندگی شخصی و زندگی شغلی خود ادامه دهید. ارزیابی نیازهای واقعی در مورد تجربه و دانش شما در زمینه تغییرات، کمک می‌کند این روند را به تدریج دنبال کنید.

در زندگی عادی، هر فردی از تغییرات هیجان انگیز استقبال می‌کند اما باید دقیقاً بدانیم که کدام سرگرمی ها و تغییرات برای ما ضروری تر هستند.

تغییر مثبت در زندگی

برای تغییر مثبت  لازم نیست همه چیزهای اطراف خود را تغییر دهیم. شاید بسیاری از مسائل وجود داشته باشند که در گروه تغییرات اساسی قرار نمی گیرند. برای بررسی نقاط مثبت باید یک فهرست تهیه کنید. این تغییرات را یک روزه نمی‌توانید در زندگی اجرا کنید. به یک دوره زمانی نیاز دارید تا بهترین بازدهی را به دست بیاورید.

 نکته شماره دوم: نقاط قوت خود را کشف کنید

دومین نکته مهم درباره ایجاد تغییر مثبت در زندگی این است که  نقاط قوت خود را شناسایی کنید. کشف نقاط قوت همیشه هم آسان نیست؛ اما اگر می خواهید به بهترین وضعیت تغییر کنید و زندگی مثبتی داشته باشید، ارزش آن را دارد که بدانید در چه چیزهایی مهارت دارید.

راهکارهای زیادی برای کشف نقاط قوت و ضعف افراد وجود دارد. توانایی افراد مختلف، متفاوت است. هر شخص باید در یک بررسی کامل، مهارت های خود را ارزیابی کند. شاید بهتر باشد از دیگران بخواهید که شما را قضاوت کنند. وقتی یک بازتاب از رفتار و عمل خود داشته باشید، تصویری واضح تر از استعدادهای منحصر به فرد خود خواهید داشت. این به شما کمک می کند تغییر مثبت را در زندگی را به صورت هدفمند اجرا کنید.

 نکته شماره سوم: درک کنید که شما واقعاً چه کسی هستید؟

نکته سوم برای تغییر مثبت در زندگی این است که شما باید درک کنید که واقعاً چه کسی هستید؟ دلیل انجام کارهایی که می کنید چیست؟ هدف شما از زندگی شغلی و زندگیش فردی چیست؟ چه دلایلی وجود دارد که می‌خواهید در زندگی ایجاد تغییر خود کنید؟ چگونه باید اهداف حرفه ای خود را کشف کنید؟ از چه کسانی الگوگیری می کنید؟ چه چیزهایی شما را به ذوق می آورد یا از انجام چه کارهایی خوشحال نمی شوید؟ و …

تغییر مثبت در زندگی

موارد بالا به شما کمک می کنند خود را بهتر کشف کنید. راهکارهای موثری بارها و بارها در کتاب ‌های مختلف منتشر شده اند که به شما یاد می دهند چگونه اهداف خود را پیدا کنید.

برای تغییر مثبت در زندگی باید خود را بشناسید. بسیاری از افراد از انجام برخی کارها هیجان زده می شوند؛ اگر شما هم این چنین هستید از خود بپرسید که چه برنامه هایی برای شما مفیدتر است و روحیه شما را بهتر می کند. جدا کردن خصوصیاتی که همیشه برای شما مهم بوده اند، بهترین راه برای شناسایی هدف به روش حرفه ای ها است. این کارها یکی از اولین مراحل برای تغییرات مثبت در زندگی محسوب می شوند.

نکته چهارم: عادت های مثبت ایجاد کنید

تحقیقات نشان داده اند که ایجاد عادت های مثبت، بهترین راه برای ایجاد تغییر مثبت است. شاید بپرسید که چگونه عادت مثبت یا یک عادت جدید و مفید را برای خود ایجاد کنیم؟ پاسخ این سوال بستگی به این دارد که توانایی ها و خلق و خوی شما چگونه است؛ شما باید یک استراتژی برای تغییر سبک زندگی بنویسید.

آنچه مهم است این که تغییرات مثبت بر سبک زندگی شما از تغییرات کوچک در عادت ‌های شما شروع می‌شود. کارهایی را باید در ابتدا شروع کنید که انجام آنها راحت تر باشد و سپس می توانید به تدریج آنها را بهبود دهید.

اگر به روش فوق برای ایجاد تغییر مثبت در زندگی عمل کنید به این ترتیب، انگیزه شما در طول مسیر افزایش می یابد. همچنین اراده شما تقویت می شود تا به عادت های جدید پایبند شوید و ثابت قدم و صبورتر باشید.

فراموش نکنید برای تغییر مثبت اگر در هر مرحله دچار لغزش شدید، با اراده ای قوی تر، مطمئن می شوید که مجدداً به سرعت در مسیر درست و صحیح  قرار می گیرید.

 نکته پنجم: عادت های صحیح و درست را دنبال کنید

در فرایند تغییر مثبت در زندگی، هیچ چیز بهتر از آن نیست که عادت های صحیح و درست را دنبال کنید. پیدا کردن روش صحیح زندگی از هر منبعی می تواند برای شما مفید باشد. شاید بخواهید روش زندگی افراد موفق را دنبال کنید یا در جستجوی افرادی باشید که عادت های ساده دارند؛ شاید هم به سبک زندگی رهبران معروف جهان علاقه دارید. آنچه اهمیت دارد این است که روش زندگی شما مثبت و صحیح باشد. مثبت اندیشی، یکی از ارکان تغییر مثبت محسوب می شود که بارها و بارها در منابع مختلف به آن اشاره شده است

به یاد داشته باشید که هر روز برای شما فرصتی جدید برای شروع نو با هدف تغییر مثبت در زندگی خواهد بود. فرصتی به خودتان بدهید تا عادت های قبلی خود را مجدداً تنظیم کنید و تغییرات مثبت در زندگی داشته باشید.

شکی در آن نیست که مثبت اندیشی و تغییرات مثبت در زندگی بر تمام جوانب زندگی یک شخص تاثیر می‌گذارد. از زندگی شغلی گرفته تا زندگی هنری، زندگی فردی، تحصیلات و حتی مصاحبه و استخدام، همگی بر اساس عادت های مثبت پایه گذاری می شوند. ارتقای مهارت های زندگی در جهت صحیح بر اساس این تغییرات مثبت، بسیار ساده تر خواهد بود.

معرفی کتاب

کتاب کی: راهنمای علمی و کاربردی برای زمانبندی مناسب کارها

برای دانلود کتاب کی کلیک کنید

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *