تغییر در زندگی روزمره

تغییر در زندگی روزمره

تغییرات کوچکی در برنامه روزانه که زندگی شما را متحول می­کند.

ایجاد کمی تغییر در زندگی روزمره می­تواند تحول بزرگی در زندگی آینده شما ایجاد کند. این تغییرات به ما کمک می‌کند توانایی­های ذاتی خود را شناسایی کنیم و از آن­ها به بهترین شکل ممکن بهره­مند شویم. به همین دلیل است که روانشناسان توصیه می‌کنند، به این موضوع به عنوان یک استراتژی یک ساله برای بهبود بخشیدن به زندگی خود در سال­های پیش رو نگاه کنیم.

تغییرات کوچک باعث ایجاد تحولات بزرگی در زندگی می­شود.

در ادامه مطلب نکات مهمی را به اشتراک می‌گذاریم که از نظر علمی ثابت شده­اند. این نکات می­توانند به ما کمک کنند تا زندگی و شرایط خود را بهتر درک کنیم و باعث رشد و ارتقاء زندگی خود شویم.

 

 چگونه سبک زندگی خود را تغییر دهیم؟

راه کارهای کوچک و مؤثری برای ایجاد تغییر در برنامه روزانه زندگی خود وجود دارد که می­توانیم با پیاده­سازی آن­ها تحول بزرگی در زندگی خود ایجاد کنیم. از جمله این شیوه­ها و راه­کارها می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

تغییر در زندگی روزمره

 1. شکرگزار نعمت­‌های خداوند بودن

به یاد داشته باشید که هر روز از زندگی شما یک هدیه از طرف خداوند است. لذا سعی کنید هر روز صبح بعد از بیدار شدن از خواب شکرگزار خداوند باشید.

قدردانی یک وسیله مهم برای شروع یک روز پر انرژی و راه­کاری مؤثر برای تغییر در زندگی روزمره محسوب می­شود. ممکن است زندگی شما سخت باشد و از تمامی امکانات مورد نظر خود برخوردار نباشید. اما مطمئناً چیزهایی وجود دارد که به واسطه داشتن آن­ها باید از خداوند خود قدردانی کنید.

همیشه به یاد داشته باشید که افراد زیادی در دنیا وجود دارند که حتی امکانات اولیه زندگی همچون یک سقف بالای سر و یا یک وعده غذا برای خوردن را ندارند. بر این اساس همیشه قدردان نعمت­هایی که خداوند در زندگی به شما بخشیده است باشید. برای این کار می­توانید یک لیست از مواردی که باید به دلیل داشتن آن­ها از خداوند تشکر کنید را تهیه کنید.

شکرگذاری از خداوند باعث جذب انرژی مثبت کائنات می­شود.

برای سپاسگزاری از خداوند هر زمانی از شبانه روز می‌تواند مناسب باشد. اما صبح زود به دلیل آرامش ذهن شما بهترین زمان برای این کار محسوب می­شود.

 

تغییر در زندگی

 1. با بیدار شدن از خواب به سراغ چک کردن گوشی نروید.

طبق تحقیقات انجام شده ۸۰ درصد افرادی که از گوشی هوشمند استفاده می­کنند، با بیدار شدن از خواب ابتدا به سراغ گوشی خود می­روند و آن را چک می­کنند.

شاید متوجه نشوید اما این کار بزرگترین ضربه را به شما وارد می­کند.  زمانی که به سراغ چک کردن گوشی خود می­روید ذهن شما مشغول پردازش و فکر کردن درباره محتوای خوانده شده توسط شما می­شود. به همین دلیل توانایی تمرکز بر روی هدف اصلی خود را از دست می‌دهد. حتی میزان انرژی و بهره‌وری آن برای کارهای مهم­تر نیز کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل برای تغییر در زندگی روزمره  خود بهتر است بعد از بیدار شدن از خواب به سراغ تلفن همراه نروید.

 

 1. با خودتان ارتباط برقرار کنید و در لحظه زندگی کنید.

اولین ساعت­های روز بعد از بیدار شدن از خواب را می­توان پرانرژی‌ترین زمان روز دانست. به همین دلیل صبح زود بهترین زمان برای انجام مدیتیشن و ارتباط با خود به شمار می‌آید. برای این کار لازم است در یک مکان آرام بنشینید و چشمان خود را ببندید. تمام توجه خود را به سمت تنفس خود معطوف کنید و فقط به زمان حال فکر کنید. ذهن خود را از تمامی مشکلات و سرگردانی­ها دور نگه دارید.

مدیتیشن باعث تقویت روحیه و آرامش ذهن شما می­شود.

انجام این کار به صورت روزانه می‌تواند تفکر انتقادی، هوش هیجانی و تمرکز شما را افزایش دهد و آرامش روحی و روانی را برای شما به ارمغان بیاورد.

 

 1. از قانون X10 پیروی کنید.

ذهن و بدن خود را با یکدیگر هماهنگ کنید و بر روی هدف اصلی خود تمرکز کنید. این کار می‌تواند بهره‌وری شما را به صورت چشمگیری افزایش دهد.

بر اساس قانون ۱۰X شما می‌توانید با انجام دادن اقدامات صحیح و پافشاری و ممارست در راه دستیابی به هدف مورد نظر خود به آن دست پیدا کنید. به همین دلیل باید هر روز این قانون را به خود یادآوری کنید و بدانید که کمی تغییر در زندگی روزمره و انجام کارهای روزانه و کوچک می­تواند در راستای رسیدن شما به هدف مورد نظر نقش مؤثری داشته باشد.

این کار در واقع نوعی تمرین ذهن آگاهی محسوب می‌شود که به شما کمک می‌کند نسبت به افکار، رفتار و هیجانات خود شناخت بهتری پیدا کنید و به بهترین شکل بر روی هدف خود تمرکز کنید.

 1. بی­ دلیل خوشحال بودن را یاد بگیرید.

خوشبختی یک حالت روحی- روانی به شمار می­آید. به همین دلیل برخلاف باور عموم افراد بی­دلیل خوشحال بودن یک امر کاملاً طبیعی است.

شاد بودن یک مهارت است، آن را یاد بگیرید.

به هیچ عنوان منتظر نباشید کسی یا چیزی اسباب خوشبختی شما را فراهم کند. زیرا خوشبختی ذاتی پایدارتر و بادوام­تر است و در روحیه شما تأثیر بیشتری می­گذارد. به همین دلیل زمانی که احساس خوشبختی می­کنید خوردن یک غذای سرد و بی­مزه نیز لذت بخش است.

سعی کنید روزانه ۳۰ دقیقه بدون دلیل خوشحال بودن را در تمرین کنید.

 

 1. از محتوا و اخبار تصادفی دوری کنید.

محتوا و اخباری که در شبکه‌های اجتماعی مشاهده می­کنیم، تأثیر زیادی در روحیه و رفتار و روال زندگی ما دارد. به گفته رالف والدو امرسون شصت ثانیه از خوشحالی شما، با هر دقیقه عصبانیت از بین می‌رود. لذا بهتر است نسبت به محتوایی که در شبکه‌های اجتماعی با آن برخورد می­کنید، دقت لازم را داشته باشید و بدانید که چه چیزی را مطالعه و یا مشاهده می­کنید.

از شبکه ­های اجتماعی در راستای رسیدن به اهداف خود بهره بگیرید.

برای دوری کردن از محتوای تصادفی موجود در فضاها و شبکه­های اجتماعی را­ه­کارهای زیادی وجود دارد که از جمله آن­ها می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از گوگل به جای سایر شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید تا فقط محتوای مورد نظر شما به نمایش گذاشته شود.
 • از یوتیوب به جای تلویزیون استفاده کنید تا فقط ویدیوهای مورد نظر شما نشان داده شوند.
 • پادکست را جایگزین رادیو کنید تا بدین وسیله فقط مطالبی را که دوست دارید بشنوید.
 • به جای خواندن روزنامه، اخبار پرطرفدار را در توییتر دنبال کنید.
 1. برنامه­ های مرتبط با شبکه ­های اجتماعی را حذف کنید و اعلان گوشی خود را خاموش کنید.

حذف شبکه‌های اجتماعی مختلف می‌تواند هوشمندانه­ترین تصمیم برای ایجاد تغییر در زندگی روزمره محسوب شود. به صورت تقریبی افراد روزانه دو ساعت از زمان خود را در شبکه­های اجتماعی می­گذراند که تقریباً پنج سال و ۴ ماه است.

شبکه‌های اجتماعی با محتوای خود می‌توانند ذهن افراد را به صورت مداوم درگیر کنند. علاوه بر این یک تلفن همراه که مدام وز­ وز می‌کند، حواس شما را پرت می‌کند. به همین دلیل بهتر است اعلان­های تلفن همراه خود را خاموش کنید تا بدین وسیله تمرکز شما بر روی هدف اصلی زندگیتان افزایش یابد.

 

 1. شکایت از زندگی را کنار بگذارید.

کنار گذاشتن شکایت از زندگی می­تواند نقش به سزایی در افزایش کیفیت زندگی و بالا رفتن روحیه شما داشته باشد. زندگی همواره با پستی بلندی­های خود همراه بوده است و شکایت کردن از مشکلات و موانع زندگی هیچ دردی را درمان نمی‌کند. مسئله مهم این است که شما نباید استرس داشته باشید و یا احساس تنهایی و افسردگی کنید. به همین دلیل بهتر است به جای شکایت از زندگی، امیدوار باشید و به دنبال راه حل برای رفع مشکلات و موانع آن باشید.

شکایت کردن مداوم از زندگی در نهایت منجر به ناامیدی و افسرگی شما می­شود.

برای ایجاد تغییر در زندگی روزمره خود فقط لازم است که در هنگام مواجه با مشکلات، به جای سؤال “چرا این مشکل پیش آمده است؟” بگویید “چگونه این مشکل را رفع کنم” آن موقع متوجه می‌شوید که کیفیت زندگی شما چقدر می­تواند متفاوت باشد.

معرفی کتاب

کتاب اندیشه ات را به تن کن: این کتاب درباره طریقه و چگونگی لباس پوشیدن خانم‌ها با توجه به استایل شخصی‌شان است

برای دانلود کتاب اندیشه ات را به تن کن کلیک کنید

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

One thought on “تغییر در زندگی روزمره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *