بهبود عملکرد سازمان که هر مدیر باید بداند

بهبود عملکرد سازمان

راهکارهای بهبود عملکرد سازمان که هر مدیر باید بداند

همیشه برای بهبود عملکرد سازمان، راهکارهای منطقی و موثر وجود دارد. فرصت پیشرفت کردن کم و بیش برای تمام سازمان‌ها و شرکت‌ها فراهم است، اما بررسی راهکارهای موثر که بتواند عملکرد سازمان را ارتقا دهد، مسیر را کوتاه‌تر می‌کند. شرکت‌ هایی که می‌خواهند در فضای رقابتی و پر جنب و جوش در حوزه خود به موفقیت برسند و جایگاه خود را حفظ کنند باید عملکرد خود را ارتقا دهند.

بهبود عملکرد سازمان

شناخت نقاط قوت

برای بهبود عملکرد سازمان، شناخت نقاط قوت توانایی ها و نقاط ضعف در وضعیت اکنون نیروی کار به اندازه شناسایی پتانسیل های عملکردی برای آینده اهمیت دارد. هر دو وضعیت باید در یک راستا مورد ارزیابی قرار بگیرد.

رهبران و مدیران شرکت ها و سازمان ها با یک تیم سازی قوی می ‌توانند مهارت های ارتباطی را تقویت کنند و عملکرد سازمان را بهبود ببخشند. این عناصر نه تنها به تشکیل یک سازمان موثر و منسجم کمک می کند، بلکه می تواند سطح کارکرد فردی کارمندان را نیز بهبود ببخشد.

از آنجایی که بهبود عملکرد سازمان جزو استراتژی های مهم مدیریتی و اجرائی معرفی می شود، بنابراین پرداختن به مهمترین راهکارها ضرورت دارد. در ادامه این قسمت درباره همین راه حل ها برخی اقدامات مهم صحبت می‌کنیم.

 با مهمترین راهکارها برای بهبود عملکرد سازمان آشنا شویم

 راهکار شماره ۱: انتظارات خود را اعلام کنید و بر مسئولیت پذیری شخصی تأکید داشته باشید

بهبود عملکرد سازمان

مهم نیست که چه نوع شغلی را مدیریت می کنید یا اینکه چند کارمند دارید؛ بسیار ضروری است که هر کارمند در سازمان و شرکت شما کاملاً درک کند که چگونه مشارکت ها به او کمک می کنند تا در جهت هدف مشترک، بتواند ارزش و موفقیت مجموعه را تعریف کند.

کارمندان باید بدانند که فعالیت‌های آنها به بهبود عملکرد سازمان بسیار کمک می کنند. همچنین نقطه مقابل این وضعیت، کوتاهی در انجام وظایف است که شکست شرکت را در پی خواهد داشت!

پیگیری پروژه ها

در این راهکار برای بهبود عملکرد سازمان، مدیران باید جلسات منظمی با کارمندان برگزار کرده و وضعیت تمام پروژه ها را پیگیری کنند. پروژه های جدیدی که هنوز آغاز نشده استف پروژه هایی که در دست اقدام هستند و پروژه هایی که به مشتری واگذار شده و منتظر بازخورد می باشند، سه دسته اصلی هستند که مدیران باید در جلسات به آن بپردازند.

برنامه ریزی برای تکالیف و وظایف جدیدتر برای کارمندان و همچنین استقبال از ایده های جدید و تشویق کارمندان، مشکلات موجود را حل کرده یا از مشکلات آینده جلوگیری می کند. مدیران با این اقدامات هوشمندانه برای بهبود عملکرد سازمان تلاش می‌کنند و خود را مسئول انتخاب های خود می‌دانند.

 راهکار شماره ۲: نظارت و ارزیابی عملکرد شغلی از طریق ارزیابی سالانه یا دو بار در سال

بهبود عملکرد سازمان

راهکار شماره ۲ برای بهبود عملکرد سازمان یک راهکار بسیار موثر است. در حقیقت با نظارت و ارزیابی عملکرد شغلی به صورت دوره ای، مدیران یک کارنامه عملکردی تهیه می‌کنند. ارزیابی به صورت سالانه یا ارزیابی به صورت دو بار در سال (= که معادل هر ۶ ماه یکبار است. این کار، یک نمای کلی را به کارگران نشان می دهد و مشخص می کند که آنها از نظر انجام وظایف و بازخوردها در چه جایگاهی قرار داشته اند و اکنون وضعیت آنها چگونه است.

تنظیم برنامه ارزیابی عملکرد نشان می دهد که کدام بخش‌ها و کدام افراد نیاز به پیشرفت دارند و آیا چالش ها با برگزاری دوره های آموزشی قابل برطرف شدن هستند یا خیر. در بسیاری از سازمان ها نقاط ضعف به قدری اهمیت پیدا می کنند که منجر می شوند شرکت، یک بخش جدید را راه اندازی کند؛ به طور مثال، “تیم تجزیه تحلیل بازار هدف برای فروش بیشتر”.

برای بهبود عملکرد سازمان، مدیران باید از کارمندان خود بخواهند که نتایج را طبق نظریات منطقی خود تجزیه و تحلیل کنند؛ سپس موضوعات را به بحث بگذارند و در مورد تنظیم تکالیف و وظایف در آینده یا استفاده از دوره های آموزشی و ارتقای شغلی صحبت کنند و به توافق برسند.

راهکار شماره ۲ برای بهبود عملکرد سازمان به عنوان “دوره‌ های بازبینی” هم شناخته می‌شود. این اقدام برای ایجاد انگیزه، مناسب است. در نگاه اول باید به دنبال نکات مثبت بود و صرفاً نباید عیب ها و کاستی ها را جمع آوری کرد. تمام این کارها، عملکرد و روحیه کارمندان سازمان را بهبود می بخشد و هرگونه سوء ظن را برطرف می کند.

راهکار شماره ۳: ایجاد و اداره یک سیستم عادلانه و منسجم برای تصدیق لیاقت

بهبود عملکرد سازمان

سومین راهکار برای بهبود عملکرد سازمان این است که مدیران یک سیستم، قضاوت عادلانه را اجرا کنند. اهمیتی ندارد که کارمندان شرکت شما چه پست و مقامی دارند؛ آنچه مهم است این است که هر کدام از افراد شخصی می خواهند بدانند که آیا کار آنها مورد توجه مدیران عالی ‌رتبه قرار گرفته است یا خیر؛ و در صورت بازخوردهای مثبت، از عملکرد او تقدیر و قدردانی شود.

فرهنگ سازمانی موفق در یک شرکت یا سازمان، دستورالعمل هایی را مشخص می کند که مدیران بتوانند برای عملکرد کارمندان و ابتکارات جدید آنها پاداش یا جایزه‌ای در نظر بگیرند.

اعطای گواهی شایستگی شغلی و هدایایی تقدیر و تشکر یا هدایای تبلیغاتی سازمانی و شرکتی نمونه‌ای از این برنامه‌ریزی‌ها می‌باشند. اگر کارمندان متوجه شوند که تلاش ‌های آنها از سوی مدیر، نادیده گرفته نشده است، با انگیزه بیشتری به کار خود ادامه می‌دهند و این یعنی قدم مثبت در بهبود عملکرد سازمان.

 راهکار شماره ۴: مدیریت و رهبری کارمندان با ارائه نمونه های برتر در یک حوزه

بهبود عملکرد سازمان

رهبران و مدیران بزرگ دنیا همواره به تکنیک “شنیدن فعال” اعتقاد دارند. یک مدیر حرفه‌ای به استعدادهای منحصر به فرد کارکنان خود احترام می گذارد. همچنین در آنها اعتماد به نفس ایجاد می کند و دقیقاً می داند که چه زمان باید مسئولیت ها را به این کارمندان تقسیم کند.

نتیجه بهتر، زمانی به دست می‌آید که مدیران و رهبران، خودخواهی و اهداف شخصی را کاملاً کنار بگذارند. این راهکار، بهترین پیشنهاد برای بهبود عملکرد سازمان است.

هیچ قانون مشخصی وجود ندارد که به یک مدیر دستور بدهد برای بهبود عملکرد سازمان خود این گونه رفتار کند. یک سری اصول کلی، نشان دهنده مسیر صحیح برای این اهداف هستند. مدیر با در نظر گرفتن نوع فعالیت، تعداد کارمندان و کیفیت عملکرد آنها، استراتژی های خاص را تنظیم می کند.

برای بهبود عملکرد سازمان، مدیران باید بر تمام وظایف کارمندان نظارت کنند؛ اشتباهات و کاستی‌ها را یادآور شوند و تلاشهای مثبت را با ارزش بشمارند. به این ترتیب است که یک محیط کار سالم پرورش می یابد. یک مدیر حرفه ای و با تجربه از شایعات در شرکت به شدت جلوگیری می کند.

 

سخن پایانی

سازمان ها و شرکت ها در حوزه فعالیت خود به شدت در حال توسعه و گسترش هستند. مدیرانی در این حوزه موفق تر هستند که به اجرای راهکارهای بهبود عملکرد سازمان بسیار اهمیت بدهند.

اعتماد سازی میان کارمندان، یک اصل مهم در بهبود عملکرد سازمان است که باید رعایت شود. تنظیم اهداف کوتاه مدت و بلند مدت، ارزیابی دوره ای فعالیت ها، تقدیر و تشکر از تلاش های کارمندان، اقداماتی هستند که هر مدیر یا رهبر سازمان و شرکت باید به آنها اهمیت بدهد.

الگوگیری از مدیران برتر جهان و اجرای برخی از راهکارهایی که آنها به کار گرفته اند می تواند به بهبود عملکرد سازمان کمک کند. شناسایی نقاط قوت و ضعف، شناسایی موانع و ارائه راه حل ها برای پیشرفت و رشد بهتر ضرورت دارد.

عملکرد کلی یک سازمان در گرو عملکرد صحیح هر یک از اعضای آن است. اگر مدیران بر روی یک استراتژی قبلی تمرکز کنند، تمام مراحلی که برای رسیدن به موفقیت نیاز است یکی پس از دیگری طی خواهند شد.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.کتاب اندیشه ات را به تن کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − شش =